Chrípka stále šarapatí! Umývajte si riadne ruky!

Chrípka stále šarapatí! Umývajte si riadne ruky!

22.

2.

2017

Chrípka stále šarapatí! Umývajte si riadne ruky!

Z pohľadu chrípky a nachladnutia predstavujú zimné mesiace najrizikovejšie obdobie celého roku.

Ideálnym miestom pre šírenie baktérií sú škôlky, školy, mestská hromadná doprava, obchody či kiná a divadlá.

Domov si nosíme bacily

Predstavte si, koľko ľudí sa pred vami dotklo tyče v električke, nákupného košíka v supermarkete alebo peňazí vo vašej peňaženke. A každý ďalší dotyk znamená ďalší prírastok k miliónom baktérií na vašich prstoch a dlaniach. Odtiaľ je už ľahká cesta ku kašľu, nádche aj závažnejším ochoreniam, napr. aj žltačka.

Treba zvýšiť účinnosť umývania rúk

Ak si do kúpeľne kúpite dezinfekčné či antiseptické mydlo, urobíte nielen v boji proti chrípkovej epidémii ďalší pokrok. Profesionálne dezinfekčné mydlá majú kompletný záber. Ničia baktérie, plesne aj vírusy, a to vrátane HIV, rotavírusov, hepatitídy a, samozrejme, chrípkových vírusov.

Kvalitné dezinfekčné mydlo môžu používať aj veľmi citliví ľudia, ktorí trpia najrôznejšími alergiami.

Správne umývanie rúk

Videli ste lekárov, ako sa pripravujú na operáciu a akú starostlivosť venujú svojim rukám? Inšpirujte sa, pretože správne vykonané umývanie rúk spolu s dezinfekciou znižujú riziko prenosu infekcie až o dve tretiny.

Prvým pravidlom je tečúca voda. Samotný postup umývania rúk je presne opísaný. Dlane a prsty najskôr navlhčite a minimálne štvrť minúty ich dôkladne mydlite. Ideálne je vydržať aspoň jednu minútu. Až potom môžete ruky opláchnuť. Nezabúdajte, že sa musíte namydliť aj na bruškách prstov, okolo palcov a všetkých nechtov, medzi prstami aj na chrbtoch rúk. Ruky na záver osušte do jednorazových papierových utierok.

Čistota predovšetkým

Ak ste sa rozhodli vzdorovať chrípke naplno, nakúpte potrebné prostriedky na dezinfekciu rúk a pokožky v špecializovaných obchodoch či e-shope s dezinfekciou a zdravotníckou technikou.

Zhruba tretina ľudí nedodržiava základnú hygienu a neumýva si pravidelne ruky. Výrazne tak zvyšujú riziko nákazy mnohými chorobami. Toto nebezpečenstvo je reálne, predchádzajte mu správnou technikou umývania rúk a vhodným dezinfekčným mydlom.

Prajeme vám krásny deň!

Tím spoločnosti KRÁSNÝ - zdravotnická technika s.r.o.

Kontakt:
E-mail: krasny@szo.cz
Telefon: +420 377 424 999

 

Dezinfekčné prostriedky a zdravotnícke prístroje expedujeme na Slovensko prostredníctvom Českej a Slovenskej pošty.